Замовити дзвінок

Ваше ім'я*

Ваш телефон*

Тема

Чому запотівають вікна?

Досить часто люди, котрі встановили пластикові вікна, зіштовхуються із такою проблемою як “запотівання”. Іноді це доходить навіть до того, що волога стікає по склу та утворює своєрідні калюжки на підвіконні. І здавалося б, розв’язуванням цієї проблеми може стати просте протирання скла. Однак, таке рішення буде тільки тимчасовим – до наступного “запотівання”. Тому потрібно з’ясувати причину цього явища та усунути її. Саме про те, чому потіють вікна та що з цим робити, і піде мова у нашому огляді.

чому потіють вікна

Чому запотівають вікна: основні причини

У більшості випадків запотівання вікон зсередини пов’язано з особливостями мікроклімату у вашій квартирі. Однак, причина може ховатися у неякісному монтажі або у самій віконній конструкції. Якщо конденсат виникає усередині самого склопакета, це стає наслідком порушення технології виробництва або ж його механічного пошкодження. Зокрема, причинами, чому потіють пластикові вікна зсередини, є наступні:

  • Якщо під час виробництва склопакетів дистанційну рамку заповнили меншою кількістю субстанції, що поглинає водяну пару, ніж потрібно, склопакети можуть потіти.
  • Було здійснено порушення герметизації склопакета по контуру.
  • Розгерметизація відбулася через пошкодження конструкції у самому монтажному процесі чи під час експлуатації (через удари, тріщини, перекоси).
  • Утворення так званого пару виникає через блокування підвіконням надходження теплового повітря до вікна від батареї чи через наявність щільних штор у кімнаті.
  • Наявність великої кількості кімнатних рослин, адже вони можуть випаровувати вологу, яка і буде стікати у формі конденсату.
  • Віконні системи не є достатньо герметичними або у них несправна фурнітура. Наприклад, може втратити еластичність ущільнювач чи склопакет буде погано прилягати.
  • Неправильне регулювання ступені притиску стулки до рами. Наприклад, взимку вікна будуть експлуатуватися у літньому режимі, що спричинятиме просочення холоду через мікрозазори.

Ще однією причиною такого явища є відсутність вентиляції у кімнаті. Через недостатність повітрообміну – на вікні може виникати зайва волога. Звісно, поширеною причиною є невдалий вибір вікна з метою зекономити. У квартиру чи будинок потрібно купувати двокамерні вікна, а ще краще з енергоощадним склопакетом. Таким чином, ви уникнете відбивання теплової енергії до приміщення та не провокуватиме утворення конденсату.

Чому потіють пластикові вікна всередині склопакета?

У випадку запотівання пластикових вікон зсередини склопакета – це наслідок порушення герметичності. Самостійно розв’язати цю проблему ви не зможете, швидше за все вам доведеться замінювати склопакет на енергоощадний. Адже причиною порушення герметичності можуть бути неякісні й дешеві віконні конструкції, які встановлювалися з метою зекономити.

Наша рекомендація – відразу вибирати якісний склопакет за усіма параметрами, адже це знизить ризик запотівання вікон. Як правило, два аргона у мінімум двох камерах склопакета мінімізують ризик запотівання вікон зсередини.

Що потрібно робити, щоб не потіли вікна?

Розібравшись, чому потіють вікна в квартирі, можна переходити до конкретних дій, які допоможуть забути про цю проблему. Перш за все, радимо контролювати рівень працездатності вентиляції у санвузлі та на кухні. Також на кухні краще мати додаткову електровитяжку. Крім цього, вам потрібно контролювати рівень вологості, а якщо він зашкалює, краще використовувати кліматичну техніку.

У випадку, якщо підвіконня перекриває батарею більше ніж наполовину, краще змінити його параметри. Також краще тримати вазони в іншому місці, зробивши для них стелажі чи полиці. Додатково, рекомендуємо регулювати ступінь притиску стулки віконної конструкції відповідно до сезону.

Якщо вас все ще турбує, чому потіють вікна пластикові, ви завжди можете порадитися із нашими фахівцями. Наші менеджери проконсультують щодо усіх питань та порекомендують, що краще робити у тому чи іншому випадку.